Ana Sayfa     Üniversite Hakkında Bilgi     Derece Programları     Öğrenciler İçin Genel Bilgi     English  

 ÖĞRENCİLER İÇİN GENEL BİLGİ


 Adana Hakkında Kısa Bilgi


 Yaşam Maliyeti


 Kalacak Yer-Barınma Olanakları


 Beslenme Olanakları


 Sağlık Hizmetleri-Mediko-Sosyal


 Engelli Öğrenci Olanakları


 Sigorta


 Finansal Destek-Burs Olanakları


 Öğrenci İşleri Bürosu


 Öğrenme Ortam ve Olanakları


 Uluslararası Programlar


 Değişim Öğrencileri için Pratik Bilgi


 Dil Kursları


 Stajlar


 Spor ve Sosyal Olanaklar


 Öğrenci Kulüpleri

  Öğrenci Kulüpleri

Çukurova Üniversitesi, öğrenci kulüpleri aracılığı ile öğrencilerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerine önemli fırsatlar sunmaktadır. Kültür Sanat Merkezi binasında öğrenci kulüplerine ait çalışma odaları bulunmakta ve öğrenciler buralarda özgürce kendilerini ifade ederek yaratıcılıklarını geliştirebilmektedirler.

Üniversitemizde, şu anda öğrencilerin kendi ilgi ve gereksinimleri doğrultusunda kurdukları 32 Öğrenci Kulübü bulunmaktadır. Öğrencilerin her geçen gün kulüp açma talepleri artmaktadır. Öğrenci kulüplerimiz, sosyal amaçlıdır ve öğrencilerimize boş zamanlarını, ilgilendikleri alanlarda değerlendirme olanağını sunmaktadır. Bu deneyim, öğrencilerimize, okullarından mezun olduktan sonraki hayatlarında bir kazanım olarak ayrıcalık sunmaktadır.

 Atatürkçü Düşünce Kulübü

 Atlı Spor Kulübü

 Bilgi İşlem Kulübü

 Bisiklet Kulübü

 Briç Kulübü

 Jimnastik Kulübü

 Dağcılık Kulübü

 Dinamik Fikirler Kulübü

 Doğa ve Çevre Kulübü

 Eşli Danslar Kulübü

 Fen Bilimleri Kulübü

 Finans Kulübü

 Fotoğrafçılık Kulübü 

 Girişimcilik Kulübü

 Havacılık Kulübü

 İktisat Kulübü

 

  İnsan ve Toplum Kulübü

  İşletme Kulübü

  Kültür ve Edebiyat Kulübü

  Moda ve Tekstil Kulübü

  Münazara ve İletişim Kulübü

  Plastik Sanatlar Kulübü

  Psikoloji Kulübü

  Popüler Müzik Kulübü

  Satranç Kulübü

  Sinema Kulübü

  Sinerji Kulübü

  Su Sporları Kulübü

  Yayın Kulübü

  Tiyatro Kulübü

  Toplum Gönüllüleri Kulübü

  Uluslararası Üniversite Gençliği KulübüKariyer Planlama ve Uygulama Merkezi;

2011 yılı itibariyle Üniversitemiz çatısı altında, kariyer yaşamına dayalı iletişim ve paylaşımı artırmak ve olanakları geliştirmek amacıyla “Çukurova Kariyer Planlama ve Uygulama Merkezi” kurulmuştur. Bu merkez, aday öğrencilere tercih rehberliğinin yanı sıra, Üniversitemiz öğrencilerine ve mezun olan öğrencilere kariyer danışmanlığı konusunda rehberlik yapmaktadır.

Akademik Danışmanlık;

Üniversitemizde, dönem I’e başlayan her öğrenci için, akademik ve sosyal danışmanlık yapmak üzere bir öğretim üyesi belirlenmekte ve öğrencinin eğitimi süresince akademik ve sosyal danışmanlık desteği verilmektedir. Aynı zamanda, dönem içinde akademik başarısı düşen öğrencilerin bireysel takibi ve desteklenmesi amacıyla danışmanlık görevi koordinatörler ve öğretim üyeleri tarafından yürütülmektedir.

Öğrenci Temsiliyeti;

Her programda, 2 yılda bir seçimle belirlenen bir öğrenci temsilcisi bulunmaktadır ve bu öğrenci temsilcileri arasından, seçimle belirlenen bir öğrenci fakülte ve yüksekokulunu temsil etmek üzere “Üniversite Öğrenci Konseyinde” yer alır. Öğrenci temsilciliği seçimi, bir hafta önceden ilan edilir. Seçim, önceden ilan edilen gün ve saatte, tüm öğrencilerin katılımı ile koordinatörler gözetiminde yapılır. Öğrenci temsilcileri bazı yönetsel kurullara katılabilirler. Daha ayrıntılı bilgiye “Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönerge”sinden ulaşılabilir.