Ana Sayfa     Üniversite Hakkında Bilgi     Derece Programları     Öğrenciler İçin Genel Bilgi     English  

 ÖĞRENCİLER İÇİN GENEL BİLGİ


 Adana Hakkında Kısa Bilgi


 Yaşam Maliyeti


 Kalacak Yer-Barınma Olanakları


 Beslenme Olanakları


 Sağlık Hizmetleri-Mediko-Sosyal


 Engelli Öğrenci Olanakları


 Sigorta


 Finansal Destek-Burs Olanakları


 Öğrenci İşleri Bürosu


 Öğrenme Ortam ve Olanakları


 Uluslararası Programlar


 Değişim Öğrencileri için Pratik Bilgi


 Dil Kursları


 Stajlar


 Spor ve Sosyal Olanaklar


 Öğrenci Kulüpleri

  Kalacak Yer-Barınma Olanakları

Öğrenciler devlet yurtlarında ve özel yurtlarda kalabilmekte, ayrıca şehir merkezinde veya kampüse yakın mesafelerde ev kiralayabilmektedirler.

Adana ilinde Başbakanlık Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı, kampüs alanı içerisinde 3855, kampüs alanı dışında şehir merkezinde 958 öğrenci kapasiteli olmak üzere toplam 4813 öğrenci kapasiteli yurt olanakları mevcuttur. Yurt ücretleri aylık 111-190 TL arasında değişmektedir.

Ayrıca kampüse çok yakın mesafede (8-10 km gibi) ve de şehir merkezinde pek çok özel yurt bulunmaktadır. Özel yurtlarda öğrencilere tek oda seçeneği veya birkaç öğrencinin aynı odayı paylaştığı seçenekler sunulmaktadır. Özel yurtların ücretleri, yeme-içme dâhil, aylık 450-1000 TL arasında değişmektedir. Birçok büyük kentten farklı olarak bu fiyata servis ücretleri de dâhildir.

Yurtların yanı sıra diğer büyük şehirlere oranla Adana’da ev kiraları oldukça ucuz olduğu için, öğrencilerimizin bazıları, ev kiralayarak tek başına veya arkadaşları ile birlikte evde kalmayı tercih etmektedirler. Adana’da ev kiraları, aylık 350-600 TL arasında değişmektedir. Öğrenciler birlikte ev paylaştıkları takdirde, barınma masrafları, kira, eşya, elektrik, su, ısınma giderleri dâhil yaklaşık ortalama aylık 200-400 TL arasında değişmektedir.